ERJ-S08F8661V is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 39 050
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
8.66 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S08F8661V
DigiKey Part Number
ERJ-S08F8661V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S08F8661V
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S08F8661V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)