ERJ-S08F3741V is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 31 973
YAGEO
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
3.74 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S08F3741V
DigiKey Part Number
ERJ-S08F3741V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S08F3741V
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S08F3741V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)