ERJ-S08F1273V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 3 651
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 9 820
Datasheet
YAGEO
Bourns Inc.
In Stock: 870
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
127 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S08F1273V
DigiKey Part Number
ERJ-S08F1273V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S08F1273V
Description
RES 127K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S08F1273V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)