ERJ-S06J121V is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 3 028
Panasonic Industry
In Stock: 0
Vishay Dale
120 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S06J121V
DigiKey Part Number
ERJ-S06J121V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S06J121V
Description
RES 120 OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S06J121V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)