ERJ-S03F5103V is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 34 899
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
510 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S03F5103V
DigiKey Part Number
ERJ-S03F5103V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S03F5103V
Description
RES 510K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S03F5103V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)