ERJ-S03F1133V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 6 290
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 15 169
Datasheet
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 448
113 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S03F1133V
DigiKey Part Number
ERJ-S03F1133V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S03F1133V
Description
RES 113K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S03F1133V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)