ERJ-S03D78R7V is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ERJ-S03D78R7V is not available
ERJ-S03D78R7V
DigiKey Part Number
ERJ-S03D78R7V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S03D78R7V
Description
RES 78.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detailed Description
78.7 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-S03D78R7V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)