Image for ERJ-PC3B6200V is not available
ERJ-PC3B6200V
DigiKey Part Number
10-ERJ-PC3B6200VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-PC3B6200VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-PC3B6200VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PC3B6200V
Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/5W 0603
Detailed Description
620 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)