ERJ-PA2D3832X
DigiKey Part Number
ERJ-PA2D3832X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PA2D3832X
Description
RES 38.3K OHM 0.5% 1/5W 0402
Detailed Description
38.3 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-PA2D3832X Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)