ERJ-P08J332V
DigiKey Part Number
P3.3KALTR-ND - Tape & Reel (TR)
P3.3KALCT-ND - Cut Tape (CT)
P3.3KALDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P08J332V
Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 2/3W 1206
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-P08J332V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)