ERJ-P06F2001V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 1
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 39 892
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 16 414
2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film