ERJ-8ENF1784V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4 564
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
1.78 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-8ENF1784V
DigiKey Part Number
ERJ-8ENF1784V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-8ENF1784V
Description
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-8ENF1784V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)