ERJ-3EKF9532V
DigiKey Part Number
P95.3KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
P95.3KHCT-ND - Cut Tape (CT)
P95.3KHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-3EKF9532V
Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
95.3 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-3EKF9532V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)