ERJ-3EKF4021V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 19 489
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 47 286
Datasheet
Direct
Vishay Dale
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
4.02 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film