ERJ-3EKF2262V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 16 687
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
22.6 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film