ERJ-2RKF8252X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 26 588
Datasheet
82.5 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film