ERJ-2RHD2322X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
23.2 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-2RHD2322X
DigiKey Part Number
ERJ-2RHD2322X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-2RHD2322X
Description
RES 23.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-2RHD2322X Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)