ERJ-1TYJ150U is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Vishay Dale
In Stock: 338
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
15 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film