ERJ-1TRQJR47U
DigiKey Part Number
PT.47UTR-ND - Tape & Reel (TR)
PT.47UCT-ND - Cut Tape (CT)
PT.47UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1TRQJR47U
Description
RES 0.47 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-1TRQJR47U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)