ERJ-1TNF59R0U | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERJ-1TNF59R0U |
Description | RES SMD 59 OHM 1% 1W 2512 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 59 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ERJ-1TNF59R0U Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Not For New Designs | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |