ERJ-1TNF31R6U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4 713
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
YAGEO
31.6 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-1TNF31R6U
DigiKey Part Number
ERJ-1TNF31R6U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1TNF31R6U
Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1TNF31R6U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)