ERJ-1TNF2740U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4 905
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
274 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film