ERJ-1TNF2210U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
YAGEO
221 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-1TNF2210U
DigiKey Part Number
10-ERJ-1TNF2210UTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-1TNF2210UCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-1TNF2210UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1TNF2210U
Description
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1TNF2210U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)