ERJ-1TNF20R5U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 1 226
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 828
Upgrade
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
YAGEO
20.5 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-1TNF20R5U
DigiKey Part Number
ERJ-1TNF20R5U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1TNF20R5U
Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 1W 2512
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-1TNF20R5U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)