ERJ-1GNJ511C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 277
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 6 492
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 69 097
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 570
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Similar
YAGEO
Similar
Stackpole Electronics Inc
510 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film