ERJ-1GNF2701C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 8 672
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 15 075
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 9
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
2.7 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film