ERJ-14NF3302U | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERJ-14NF3302U |
Description | RES SMD 33K OHM 1% 1/2W 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ERJ-14NF3302U Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Not For New Designs | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |