ERJ-12SF1621U | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERJ-12SF1621U |
Description | RES SMD 1.62K OHM 1% 3/4W 2010 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.62 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ERJ-12SF1621U Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Not For New Designs | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |