ERJ-12NF1000U
DigiKey Part Number
P15969TR-ND - Tape & Reel (TR)
P15969CT-ND - Cut Tape (CT)
P15969DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-12NF1000U
Description
RES SMD 100 OHM 1% 3/4W 1812
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-12NF1000U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Not For New Designs
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)