ERA-8ARB182V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 106
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
1.8 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film