ERA-8AEB7323V
DigiKey Part Number
P732KBCTR-ND - Tape & Reel (TR)
P732KBCCT-ND - Cut Tape (CT)
P732KBCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-8AEB7323V
Description
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
732 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
ERA-8AEB7323V Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)