ERA-8AEB3572V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 4 736
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 321
Direct
Vishay
Direct
Susumu
Susumu
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
35.7 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film