ERA-6ARB303V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 9 285
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
Upgrade
YAGEO
Similar
YAGEO
30 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film