ERA-6AED3160V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 67
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Susumu
316 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film