ERA-6AEB683V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 19 315
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 20 280
Datasheet
Direct
Vishay
Direct
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
YAGEO
68 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film