ERA-6AEB510V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 7 664
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
In Stock: 868
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
Similar
YAGEO
51 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film