ERA-6AEB242V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 909
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 20 105
Datasheet
In Stock: 16 086
Direct
Vishay
Direct
Vishay
Susumu
In Stock: 291
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Susumu
2.4 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film