ERA-3AHD21R0V
DigiKey Part Number
10-ERA-3AHD21R0VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-3AHD21R0V
Description
RES 21 OHM 0.50% 50PPM 0603
Detailed Description
21 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)