ERA-3AED9310V
DigiKey Part Number
10-ERA-3AED9310VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-3AED9310V
Description
RES 931 OHM 0.50% 25PPM 0603
Detailed Description
931 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)