ERA-3AEB5621V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 5 000
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 5 811
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
5.62 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film