ERA-3AEB4422V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
44.2 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ERA-3AEB4422V
DigiKey Part Number
10-ERA-3AEB4422VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERA-3AEB4422VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERA-3AEB4422VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-3AEB4422V
Description
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERA-3AEB4422V Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)