ERA-2AEB4221X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 9 297
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 402
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 6 303
Direct
Vishay
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
YAGEO
4.22 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film