ERA-2AEB1650X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 404
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
165 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film