ECQ-UAAF684T1
DigiKey Part Number
P124115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-UAAF684T1
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 275VAC RAD
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF Film Capacitor 275V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECQ-UAAF684T1 Models
Size / Dimension
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
275V
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C