6TPB330M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4 586
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3 134
Datasheet
KEMET
KEMET
In Stock: 990
Vishay Sprague
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 575
Similar
Vishay Sprague
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz