25TQS10MED | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25TQS10MED |
Description | CAP TANT POLY 10UF 25V 1411 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25TQS10MED Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Capacitance 10 µF | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code B1S |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz |