20TDC22MB2
DigiKey Part Number
10-20TDC22MB2TR-ND - Tape & Reel (TR)
10-20TDC22MB2CT-ND - Cut Tape (CT)
10-20TDC22MB2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20TDC22MB2
Description
CAP TANT POLY 22UF 20V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 1411 (3528 Metric) 90mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
20TDC22MB2 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Panasonic Industry
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
20 V