ERJ-U03J134V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U03J134VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U03J134VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U03J134VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U03J134V
Description
RES 130K OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
130 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U03J134V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)