ERJ-U03F3922V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
39.2 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U03F3922V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U03F3922VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U03F3922V
Description
RES 39.2K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U03F3922V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)