ERJ-8BWJR100V
DigiKey Part Number
P.10AVTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.10AVCT-ND - Cut Tape (CT)
P.10AVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-8BWJR100V
Description
RES 0.1 OHM 5% 1W 1206
Detailed Description
100 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-8BWJR100V Models
Temperature Coefficient
0/ +100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)